Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier
żółw stepowy

Zakup żółwia stepowego

Wielu osób marzy o tym by posiadać własne zwierzę. Ku rozpaczy wielu posiadanie zwierzęcia wiążę się musem dysponowania dużej liczby czasu do zagospodarowania. Sytuacja odrobinę odmiennie ma się w przypadku czworonogów jakim mogą być gady. Znaczna ilość osób na domowych towarzyszy kupuje sobie gady, których trzymanie w domu nie nie skupia tak mnóstwo naszych myśli a także czasu jak to może być odnośnie innych czworonogów. Jednym z najliczniej przetrzymywanych w mieszkaniu czworonogów może być żółw stepowy.

Własną sporą popularność zawdzięcza nie tylko niekłopotliwymi wymaganiami lecz także opanowanym usposobieniem. Tak naprawdę żółw stepowy nie musi mieć znaczną ilość miejsca. Zupełnie wystarczy mu znacznej średnicy terrarium, którego spód zakryjemy specjalną podściółkę dla stworzeń terraryjnych. Warto w nim zamieścić również odpowiednią ilość suchego torfu, z racji faktu iż gady te szczególnie lubią się na czas spoczynku zanurzać się w ściółce lub też chować w różnorodnych strykach.

W kwestii skarmiania żółw stepowy również nie jest problemowy. Należy mimo wszystko mieć świadomość że podawanie samego pokarmu nabytego w sklepie nie będzie wystarczające. Według producenta jest to karma zbilansowana lecz żółwie po jakimś terminie nie chcą zjadać go tak chętnie. Warto więc oprócz niego zadawać także warzywa oraz owoce. Nim nim podejmiemy decyzję o kupnie jakiegokolwiek pupila, powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu że jest to zwierz żyjące bardzo długo.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie 4ni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *