Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier
żółw żółtolicy

Wygląd żółwia żółtolicego

Spora ilość odmian żółwi nadaje się do trzymania w mieszkaniu. Jest bowiem gatunek takiego zwierzęcia który wyjątkowo szczyci się znaczną popularnością. Bierze się ona nie tylko z jego małej ceny ale także znaczniej liczby takich zwierząt obecnych w sklepach z artykułami dla zwierząt. Żółw żółtlicy jest z pewnością najczęściej łapanym egzotycznym czworonogiem w naszym środowisku. Z jakiego powodu się tak dzieje? Głównie dla tego iż gady te głównie nabywane są w różnych miejscach jako małych rozmiarów i rozkoszne żółwiki, których średnica zazwyczaj ma około 10 centymetrów.

W przeważającej liczbie sklepach zoologicznych sprzedawcy nie uprzedzają również, że te maleńkie żółwie już za parę miesięcy będą nieco większe. Żółw żółtlicy, liczy nawet więcej niż 30 centymetrów. W tedy nie duże terrarium może nie być już dla żółwia wystarczające. Zwierzaki te nie są bardzo wymagające w kwestii hodowli, ale potrzebują terrarium, z miejscem nie jedynie do pływania jak i bezproblemowego poruszania się po lądzie. Łatwo się więc spostrzec, iż wymagać on będzie większego akwarium.

Odnośnie karmienia nie ma z nim dużych problemów, ale doskonale jest także mieć świadomość że czworonóg ten nie powinien być skarmiany wciąż takim samym pokarmem. Należy go podawać zmiennie, gdyż po jakimś czasie przestanie mu on mu w dalszym ciągu smakować. Tak naprawdę, żółw żółtlicy jest zwierzęciem całkowicie drapieżnym, tak więc najbardziej będzie mu smakował pokarm żywy w postaci gupików lub innych nie dużych rybek.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Albrat-zoologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *