Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier
żółw ozdobny

Warunki dla żółwi ozdobnych

Oczywiście – zgodnie z ogólnie pojmowaną poprawnością – pupili nie ceni się za to, że są ładne, ale za to, że po prostu są. Z jednak bowiem strony – istnieją proste w hodowli gatunki gadów, które nie jedynie są sympatyczne, ale i bardzo ładne Takim między innymi odmianą będzie bez wątpienia żółw ozdobny, żyjący naturalnie w środkowych stanach USA oraz w północnej oraz wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – nieprzysparzający większych kłopotów z pielęgnowaniem.

Żółw ozdobny będzie wyjątkowym dopełnieniem hodowli pielęgnowanych przez prywatnych akwarystów, którzy – podejmują decyzję o tym konkret pododmianę gada czerwonouchego (który na główce posiada spory,pomarańczowy, wyjątkowo ozdobny pas) albo też gada żółtouchego (pas umieszczony na głowie jest w jaskrawym, żółtym kolorze).  W własnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały lub, rzadko w spokojnych rzekach. Największą aktywność typu odznacz obserwuje się w ciąg dnia – gady kochają się potem opalać w słońcu, zanurzać się lub sprawnie nurkować.

W domowych hodowlach, dla przyjemności oraz dobrego samopoczucia zwierzęcia, doskonale jest oczywiście podejmować walkę o jak najlepsze odwzorowanie naturalnych warunków życia żółwia ozdobnego. Dlatego także, powietrze w terrarium musi posiadać temperaturę w trakcie dnia około 28°C (po zmroku jednak, temperatura nie powinna obniżyć się poniżej poniżej 20°C), a ciepłota wody zmuszona jest zawsze osiągać w granicach 26°C.  Wiedzieć przy tym należy, iż żółw ozdobny jest gatunkiem polującym. Dla tego, powinien zostać karmiony odpowiednio określonymi mieszankami, a gdy jest mały – trzeba podawać mu plankton lub larwy owadów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Superakwarium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *