Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier

Pies Gończy Polski – charakter

Gończy polski to pies od lat związany z naszym krajem. Przez lata doświadczał różnego typu wzlotów i upadków. Po wojnie istniało nawet spore zagrożenie, że psy tej rasy zaginą. Jednak począwszy od lat 80, 90 ubiegłego wieku obserwujemy wyraźny zrost zainteresowań psami tej rasy. Bynajmniej nie pełni one już dzisiaj roli psów gończych. Ta ich działalność jest bowiem w chwili obecnej praktycznie marginalna. Gończy polski bardzo często pełni natomiast rolę psa stróżującego czy jeszcze częściej po prostu psa domowego.

Gończy polski to pies obdarzony żywiołowym temperamentem. W razie potrzeby potrafi jednak go poskromić i wykazać się dużym zrównoważeniem i spokojem. Gończy polski przywiązuje się do rodziny, jednak pomimo to wykazuje się również bardzo dużą samodzielnością. Jest psem niezwykle niezależnym i samodzielnym. Jest także psem niezwykle bystrym i inteligentnym. Ważne jest jednak to, aby właściwie tą jego inteligencją pokierować. W razie potrzeby potrafi nas zaalarmować o niebezpieczeństwie donośnym głosem. Ale nie należy raczej do szczekaczy, którzy szczekają bez powodu.

One Comment on “Pies Gończy Polski – charakter

  1. Mam od niedawna goncze i teraz 3 miesieczne szczeniaki, poteirrdzam- masa energii, bardzo uczuciowe i kochaja sie przytulac, brak problemow zdrowotnych, wszystkim sie podobaja i chronia dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *