Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier
żółw lamparci

Pielęgnacja żółwia lamparciego

Nie tak dawno temu – pomimo że zabrzmi to banalne a także zbyt proste – pupile egzotyczne, w warunkach domowych, trzymali wyłącznie koneserzy i specjaliści danej odmiany. Teraz, kiedy w każdym sklepie z artykułami dla zwierząt bez problemu zakupić można oryginalnego przyjaciela z rodziny zwierząt drobniejszych – każdy człowiek jest w stanie zakupić sobie domowe terrarium, akwarium albo też osobisty wybieg.

Niestety, wymienieni Kowalscy zdają się nie pamiętać przy tym, że znane, egzotyczne gatunki potrzebują specjalistycznej opieki. I nie rozchodzi się, tu przynajmniej o wyposażenie terrarium w ciepłolubne bądź afrykańskie krzewy, lecz o dostarczenie pupilowi warunków życiowych oraz szczególnie przybliżonych do tych, w których żył w naturalnym środowisku. Idealnym przykładem wyjątkowo popularnego, egzotycznego czworonoga, jaki równocześnie coraz rzadziej występuje w środowisku naturalnym, a coraz liczniej pojawia się w mieszkaniowych hodowlach jest żółw lamparci – piękny gatunek, który zasiedla duże, afrykańskie sawanny.

Żółw lamparci to jeden z największych, występujących na Czarnym Lądzie typów zwierząt tego rodzaju rzędu. W naturalnym biotopie, czworonogi te mogą przekroczyć nawet 60 centymetrów wielkości i ważyć aż 35 kilogramów. Parametry wielkości idą w parze z długowiecznością, gdyż żółw lamparci może przeżyć ponad sto lat. Na nieszczęście, hodowany w niewoli – głównie na skutek błędów z karmieniem – żółw lamparci rzadko kiedy dożywa starego wieku. Prócz tego, początkujący hodowcy tego typu rodzaju często czują się zaskoczeni znacznym wzrostem gada.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *