Strona dla fanów rasy Yorkshire Terrier
żółw czerwonolicy

Akwarium dla żółwia czerwonolicego

Mnóstwo ludzi podejmuje decyzję o kupnie, modnych w ostatnim czasie gadów terraryjnych. Jednym z tych które cieszą się dużą popularnością znajduje się również żółw czerwonolicy. Nim jednak zdecydujemy się na zakup tego typu czworonoga powinniśmy mieć świadomość iż jest to czworonóg dożywające aż 30 lat. Czworonogi te są strasznie licznie sprzedawane w sklepach zoologicznych niemal w całym kraju. Niestety podobnie jak licznie zwierz jest kupowany tak licznie ląduje on w naszych lasach. Znaczna ilość ludzi trzyma te pupile także w sadzawkach ogrodowych, ponieważ bardzo dobrze znoszą one niskie temperatury.

Na nieszczęście w momencie kiedy oczko wodne nie jest właściwe zabezpieczone, żółw może uciec. Równie komfortowo gad mianowicie powinien być trzymany w warunkach domowych. Trzeba mimo to liczyć się z faktem iż zwierze to potrzebuje dosyć duże terrarium, zwłaszcza kiedy osiągnie własne ostateczne wielkości. Trzeba również pamiętać że jest to gad wodno lądowy, tak więc musi on za równo części brzegu oraz i wodnej.

Żółw czerwonolicy nie jest wymagający w kwestii wyżywienia, należy koniecznie zapewnić mu możliwie jak najbardziej zróżnicowaną ilość pokarmu. Jak przystało na każdego zwierzęcia żywiącego się mięsem, potrzebuje on małymi rybkami lub także larwami mączniaków. Błędem często popełnianym przez złych hodowców jest zadawanie im pokarmu w części lądowej. Pupile takie nie tylko w niewoli jak i na wolności jedzą tylko w wodzie!

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zielonyogrodek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *